Angielski dla średniozaawansowanych

Angielski dla średniozaawansowanych, poziom B2

Podstawą metody jest: opanowanie technik usprawniających pamięć (wzrokową, słuchową i kinestyczną) i pobudzenie własnej wyobraźni do częstego korzystania ze skojarzeń w celu łatwiejszego i efektywnego zapamiętywania poszczególnych słów i zwrotów. Metoda polecona jest szczególnie dla dzieci oraz osób dorosłych z dobrą wyobraźnią i umiejętnością tworzenia skojarzeń.

Metoda oparta jest na podstawach wiedzy stworzonych przez największe osobistości w tej dziedzinie jak: Tony Buzan (W.Brytania)

Kurs ten szczególnie kierujemy do osób, które mają ukończone 40, czy nawet 50 lat i uważają, że już za późno na naukę języka lub zniechęciły się do języka na skutek różnych wydarzeń, bądź uważają, że nie posiadają zdolności językowych.

Twierdzimy, że każdy, kto nauczył się chociażby jednego języka (np. ojczystego) jest w stanie nauczyć się i innego.  Zastosowanie opracowanych metod szybkiego uczenia się,  doświadczenie  lektorów oraz przyjazna i wesoła atmosfera na zajęciach jeszcze bardziej dynamizują ten cały proces.

Zapraszamy wszystkich do  czerpania radości z uczenia się i poznawania swoich możliwości.

PROGRAM NAUCZANIA

m.in.:

1.  Animals (Zwierzęta) – Nazewnictwo w zakresie gatunków zwierząt i części ciała
  2. Who & Where (Kto i gdzie?) – Rozplanowanie pomieszczeń, słownictwo w zakresie umeblowania i pokoi
  3. Parts of body (Części ciała) – Części ciała – nazewnictwo
  4. Traveling (means of transport) – Podróże (środki transportu)
  5. Claudia is going around the world (Claudia wybiera się dookoła świata) – Tworzenie pytań, opisywanie trasy oraz sprzętu niezbędnego w podróży. Kraje i narodowości
  6. Yes, you can but you may notZastosowanie czasowników modalnych w zdaniach
  7.  Music & sounds (Muzyka i świat dźwięków) – Terminologia instrumentów muzycznych. Opisywanie ulubionych  gatunków muzycznych;
  8.  Food & Cooking (Żywność i gotowanie) – Terminologia żywności
  9.  Media Środki przekazu informacji
  10. „How to be green” (Świadomość proekologiczna) – Szkodliwa działalność człowieka – istniejące i potencjalne zagrożenia
  11.  „Culture shock”„Szok kulturowy – Tradycje, obyczaje i zwyczaje w różnych krajach